. .

Funkce:

The page is printed

Průmyslová výroba

Nejlepší spojení pro průmysl

Společnosti se snaží uspět a být konkurenceschopné na mezinárodních trzích. Proto se potřebují spolehnout na efektivní logistiku. Z pozice celosvětového poskytovatele logistických služeb s tradicí přes 140 let vám můžeme nabídnout významnou konkurenční výhodu.


Video pouze v angličtině

Po celém průmyslovém hodnotovém řetězci pokrýváme širokou škálu průmyslových oborů. Nabízíme přepravní a logistická řešení pro suroviny a průmyslové výrobky, například pro průmysl dřevařský, papíru a celulózy a zemědělských výrobků. K tomu jsme navíc spolehlivým partnerem pro stavební průmysl. Naše portfolio zahrnuje logistické služby pro výrobce celých strojů, dílů a náhradních dílů, motorů, turbín, stavebních a důlních zařízení, zemědělského a farmářského vybavení, strojírenského nářadí a dalších průmyslových výrobků.

Naši zaměstnanci jsou specializovaní ve vertikálních trzích, průmyslových oborech a samozřejmě v dopravě a logistice. Na základě spolupráce s vámi vytvoří spolehlivé a efektivní logistické řešení. Díky znalostem vašeho oboru a prověřeným postupům pro vás vytváříme plynulé, stabilní a bezpečné procesy a poskytujeme vám podporu, kterou potřebujete k dosažení vašich cílů.

Díky naší globální přepravní síti - silniční, železniční, letecké a námořní – a díky našim zkušenostem v oblasti smluvní logistiky dokážeme vylepšit váš dodavatelský řetězec. V rámci železniční přepravy nabízíme různá řešení, například přepravu v samostatných železničních vozech nebo v ucelených vlacích, případně se zvláštním vybavením, které bude splňovat požadavky specifického průmyslu.

Nabízíme také logistická řešení na míru, jako je skladování, uvedení do provozu, realizaci, centra s náhradními díly a distribuci v našem systému železničních překládkových center, který sestává z více než sto multifunkčních a mezioborových logistických železničních center v Evropě. Pro sledování a kontrolu vašich zásilek po celém světě můžete využít naše nejnovější IT aplikace. S našimi ekologickými řešeními je vám k dispozici také přeprava šetrná k životnímu prostředí.

Ukázková řešení

Nabízíme širokou škálu flexibilní a na míru šité přepravy a logistických řešení vytvořených s ohledem na potřeby vašeho oboru. Zde uvádíme několik příkladů.

Dřevo

Přes pobočky naší dceřiné společnosti DB Schenker Nieten GmbH přepravujeme přibližně 100 000 nákladních vozů naložených kmeny a řezivem, dřevotřískovými deskami, dřevěným odpadem a dřevěnými třískami.

S vozovým parkem, který čítá přibližně 3000 nákladních vozů, Vám můžeme nabídnout integrovaná kompletní řešení od organizace a nakládky surového dřeva v lesích, až po řízení dodávek do výrobního závodu. Páteří našich služeb je síť, kterou tvoří přibližně 400 železničních nádraží pro nakládku dřeva. K tomu dále spolupracujeme s provozovateli služeb, kteří pokrývají námořní přepravu, manipulaci a skladování, stejně jako silniční přepravu pro převoz na nádraží a po nádraží. Pro přepravu odpadního dřeva, tj. dřevěných třísek, využíváme kromě obvyklých dopravních vozů inovativní kontejnerová řešení, která nabízejí mnohem větší flexibilitu než tradiční vozy.

Celulóza a papír

V DB Schenker máme obrovskou zkušenost s průmyslem papíru a celulózy. Jen v rámci Evropy převážíme každoročně po železnici okolo osmi milionů tun papíru a celulózy. Díky použití speciálního vybavení zajistíme, aby vaše křehké role papíru dorazily do svého cíle rychle, spolehlivě a chráněné před nepříznivým počasím. Nabízíme také pozemní a námořní dopravu.

Strojní nářadí

Nabízíme vám stabilitu a vysoce dynamické prostředí. S naší celosvětovou sítí jsme součástí všech vašich trhů, ať už kupujete nebo prodáváte cokoliv. Jsme vaším integrovaným partnerem pro vstupní, výrobní, distribuční a poprodejní logistiku. Poskytneme vám podporu službami jako jsou MRO, JIT, VMI (zásoby řízené dodavatelem), logistiku náhradních dílů, koncepce pro rozvojové trhy a spoustu dalších, abyste se mohli soustředit na hlavní oblast vašeho podnikání.

Motory, turbíny, generátory a další těžké stroje

Díky desetiletým zkušenostem, síti spolehlivých partnerů a vynikajícím referencím v oblasti projektových přeprav, jsme vaším ideálním partnerem pro přepravu těžkých strojů a další atypickou přepravu. Naše celosvětová síť je k vašim službám 24 hodin denně, 365 dní v roce. Ať už potřebujete dodávku výrobků v režimu just-in-time, flexibilní akutní dodávky, speciální charterové služby, komplexní kapitálové projekty s dlouhými fázemi analýzy a plánování, nebo speciální služby s přidanou hodnotou, obraťte se s důvěrou na DB Schenker.

Zajistíme a budeme řídit váš tok výrobků a vaše dodavatele tak, aby celý systém byl maximálně přehledný v celém dopravním řetězci. 

Vybavení pro stavebnictví a těžbu

Díky naší celosvětové síti poboček a spolupracovníků ve 130-ti zemích světa, jsme všude tam, kde stavební a důlní průmysl potřebuje spolehlivého poskytovatele logistických služeb. Proto jsme vaší nejlepší volbou, a to nejen díky zeměpisné blízkosti. Již nyní obsluhujeme širokou škálu zákazníků z vašeho odvětví, což nám umožňuje neustále rozšiřovat a vylepšovat naše kompetence. Kromě našich hlavních produktů vám nabízíme na míru ušitá řešení pro dopravu těžkých nákladů, efektivní, flexibilní a spolehlivou dodávku náhradních dílů, efektivní výrobní logistiku / MRO koncept, doplňkové poradenství a koordinaci a mnoho dalšího.

Vybavení pro zemědělství a farmářství

Naše služby zahrnují kompletní integrovaná řešení od řízení dodavatelů, podpory při dodávkách do výroby (JIT, VMI), rozdělení výrobního řetězce na sekvence a plánování nouzových situací, až po rozmístění celého strojního zařízení, dodávku náhradních dílů a zpětnou logistiku. Již nyní jsme partnerem pro mnohé společnosti z oblasti zemědělského a farmářského vybavení a vím přesně, co potřebujete. Společně můžeme optimalizovat váš globální dodavatelský řetězec a zvýšit jeho efektivitu.

Zemědělské výrobky

Jsme ideálním partnerem pro převoz obnovitelných surovin jako je obilí, cukr nebo krmivo pro zvířata. Poskytneme vám logistická řešení s použitím všech druhů dopravy, která splní vaše specifické požadavky. Největší důraz klademe na železniční dopravu v Evropě.  Díky našemu speciálnímu nákladnímu vozovému parku můžete těžit jak z flexibilních systémů jednotlivých vozů, tak z obvyklých dodávek pomocí ucelených vlaků. Jako doplněk k službám posunování výrobků, nakládce a vykládce a dodávkám do železničních vleček, nabízíme také poradenské služby pro investice do železničních spojů, včetně nových stavebních projektů. Navíc jsme první evropskou železniční dopravní společností, která získala certifikaci HACCP.

Ostatní průmyslová odvětví

Jsme také zodpovědným partnerem pro další průmyslové obory jako jsou:

  • Ložiska  & ozubená kola
  • Zvedání & manipulace
  • Elektrotechnický průmysl
  • Dráty & kabely
  • Vybavení pro zdravotní průmysl
  • A mnoho dalších

Poslední aktualizace: 03.12.2014

Na začátek stránky