. .

Funkce:

The page is printed

Stavební materiály

Vaše základna pro inovativní logistiku

Výrobci stavebních materiálů potřebují mít možnost spolehnout se na výkonného logistického partnera. Jakožto největší evropský operátor nákladní železniční přepravy zaručujeme rychlou a včasnou dopravu vašich stavebních výrobků, materiálů a prvků.

V sektoru stavebních materiálů dochází každodenně k přepravě enormního množství surovin a výrobků. Tato přeprava klade výjimečné nároky na organizaci, realizaci a použití zařízení v celém dodavatelském řetězci. Pokud se rozhodnete pro DB Schenker, zvolíte výhody, které nabízí naše rozsáhlá přeshraniční síť služeb nákladní železniční přepravy. K dispozici budete mít náš systém terminálů Railport s vysoce efektivními centry zákaznických služeb, nejmodernějšími technologiemi nakládky a vykládky a speciálními zařízeními pro železniční přepravu. Díky našim zkušenostem a odborným znalostem můžeme zaručit přesně naplánované řízení pracovních toků a dodávat řešení na základě metody „just-in-time“ pro oblast surovin, stavebnin (jako je cement, hrnčířská hlína, štěrk nebo štěrková drť), stavebních prvků a betonových dílů.

Jsme vaším odborníkem na plánování přepravy, nakládek a vykládek všech typů nákladů nebo poskytování překládkových služeb a doplňkových skladově-logistických služeb. Každoročně například dopravíme více než milion tun německé keramické hlíny italským výrobcům obkladových dlaždic. Vyrobené dlaždice pak přepravujeme po celém světě. Jsme také ideálním partnerem pro logistiku stavenišť. Také jsme přepravili zhruba čtyři miliony tun materiálu na obrovské staveniště nového berlínského letiště BBI.

Kromě logistického řízení stavebních materiálů nabízíme také řešení na míru pro oblast logistiky odpadů a logistické infrastruktury klíčových surovin - vápno, sádrovec a cementová kaše.

Likvidace odpadu

Jsme váš ideální partner pro rychlou a ekologickou logistiku odpadů - od domovního odpadu, zpracování odpadního papíru, přes kal, odpadní olej, prach zachycený filtry a strusku vzniklou ve spalovnách odpadů nebo v elektrárnách spalujících palivo z odpadů, až po nebezpečné a zvláštní odpady. Dokážeme se postarat dokonce i o výkopovou zeminu, kontaminovanou zeminu a prefabrikované betonové dílce.

Dlouholeté zkušenosti a odborné znalosti nám umožňují poskytovat inovativní multimodální řešení vytvořená na míru vašim potřebám. Díky nim se můžete spolehnout na bezpečná, spolehlivá a komplexní přepravní řešení a logistické řetězce. V Německu jsme certifikovanou společností pro nakládání s odpady, získali jsme povolení ve shodě s německým zákonem o recyklaci a odpadech (tzv. zákon KrW/AbfG). Jsme také členem německé Asociace pro přepravu odpadů a služeb v oblasti životního prostředí (Entsorgergemeinschaft Transport und Umwelt e.V.).

Sádrovec, vápno, cementová kaše

Již mnoho let zajišťuje DB Schenker spolehlivé a efektivní dodávky sádrovce, vápna a cementové kaše pro průmyslový sektor. K tomuto účelu využíváme vozový park speciálních nákladních železničních vozů se specializovaným zařízením pro nakládku a vykládku, ale také systémy ochrany přepravy a extrémně výkonná překládková místa.

Každoročně přepravíme šest milionů tun vápna odběratelům působícím v oborech jako jsou chemický průmysl, stavební materiály, těžba a zpracování uhlí a ocelářství. Do německých elektráren dodáváme vápno a pálené vápno pro účely odsíření spalin. Tímto procesem vzniká velké množství sádrovce, který naopak přepravujeme zákazníkům v odvětví stavebních materiálů. Poskytujeme také nepřetržité a spolehlivé dodávky plnících a nátěrových materiálů pro papírenství (GCC, PCC a kaolínový kal).

Poslední aktualizace: 07.12.2014

Na začátek stránky