. .

Funkce:

The page is printed

3. 2. 2015

O 20 % nižší emise oxidu uhličitého na jeden kontejner do roku 2020

DB Schenker a Maersk Line podepsaly šestiletou strategickou dohodu o snižování emisí oxidu uhličitého v námořní nákladní dopravě.

Partnerství zdůrazňuje společný závazek obou společností v oblasti udržitelného rozvoje. Maersk Line se zavázala do roku 2020 snížit emise CO2 každého přepravovaného kontejneru společnosti DB Schenker o celých 20 % v porovnání s rokem 2014. 

„Toto partnerství představuje milník v oblasti ochrany ovzduší. Jedná se o první dohodu mezi globálním poskytovatelem logistických služeb a velkou rejdařskou společností,“ říká Dr. Karl-Friedrich Rausch, manažer pro udržitelný rozvoj a člen představenstva DB Mobility Logistics AG. „Maersk Line je pro nás významným partnerem. Společně navýšíme objemy přeprav, přičemž budeme sdílet odpovědnost za ochranu životního prostředí. Dohoda je zásadní z hlediska začlenění aspektů udržitelného rozvoje do naší obchodní spolupráce,“ dodává Dr. Karl-Friedrich Rausch.

Cílem šestileté dohody je podnítit zájem zákazníků o udržitelnost v námořní dopravě tím, že se aspekty udržitelného rozvoje vnesou do obchodních rozhodovacích procesů. Maersk Line je preferovaným partnerem DB Schenker díky tomu, že investuje do nejmodernějších palivově úsporných lodí. Poskytované služby a provoz lodí jsou optimalizovány tak, aby splňovaly nejvyšší standardy, které celkově snižují znečištění emisemi. Kromě toho může vzájemná spolupráce snížit emise na každý přepravovaný kontejner.

„Partnerstvím se zasazujeme o větší transparentnost udržitelného rozvoje kontejnerové přepravy, což může přispět k celkovému vylepšení situace v tomto oboru,“ říká Vincent Clerc, manažer obchodu a marketingu společnosti Maersk Line a dodává: „Tím, že společně implementujeme prvky udržitelného rozvoje do nákupních rozhodnutí našich zákazníků, se snažíme celkově změnit proces zadávání zakázek v námořní přepravě.“

Zajímá vás, jak dosáhneme výše uvedeného cíle? Klikněte na grafiku pro více informací.

Zvětšit obrázekSnižování emisí CO2 při námořní přepravě kontejnerů, DB Schenker


DB Schenker je jednou z předních společností v oboru na světě. Jako globální a integrovaný poskytovatel logistických služeb je logistická divize Deutsche Bahn aktivní v takřka 140 zemích světa a obsluhuje 700 000 zákazníků.  V námořních přepravách odbavil DB Schenker v roce 2013 téměř 1,9 milionu TEU (ekvivalent 20´kontejnerů), což mu vyneslo druhou pozici ve světě.

Maersk Line je největší rejdařskou společností na světě. Každý rok Maersk Line přepraví celosvětově okolo 11 milionů plných kontejnerů. Provozuje 580 kontejnerových lodí, přičemž zaměstnává 7 000 námořníků a 25 000 zaměstnanců v přístavech a v administrativě. Maersk Line je součástí Maersk Group se sídlem v dánské Kodani.

Poslední aktualizace: 02.03.2015

Přehled

Na začátek stránky